از امروز؛ ثبت اظهارنامه مالیات عملکرد ۱۴۰۰ مشاغل و افراد آغاز شد

 در Uncategorized

از امروز؛

ثبت اظهارنامه مالیات عملکرد ۱۴۰۰ مشاغل و افراد آغاز شد

ثبت اظهارنامه مالیات عملکرد ۱۴۰۰ مشاغل و افراد آغاز شد

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: اشخاص حقیقی و حقوقی با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی مالیاتی نسبت به تکمیل اظهارنامه مالیات بر عملکرد سال ۱۴۰۰ خود اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان امور مالیاتی کشور در اطلاعیه‌ای خطاب به اشخاص حقیقی و حقوقی از آغاز تکمیل اظهارنامه مالیات بر عملکرد سال گذشته خبر داد.

در ایام اطلاعیه آمده است: کلیه اشخاص اعم از حقوقی و حقیقی که دارای فعالیت اقتصادی بوده و نسبت به ثبت نام در نظام مالیاتی اقدام ننموده و یا ثبت نام خود را تکمیل نکرده اند مکلفند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی مالیاتی به نشانی www.my.tax.gov.ir ثبت نام خود را تکمیل و نسبت به تسلیم اظهارنامه عملکرد سال ۱۴۰۰ به شرح زیر اقدام نمایند:

– اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) تا پایان خرداد ماه سال جاری

– اشخاص حقوقی حداکثر تا ۴ ماه پس از پایان سال مالیاتی

در صورت عدم انجام تکالیف قانونی، علاوه بر محرومیت از معافیت‌ها و نرخ صفر مالیاتی، مشمول جرایم مقرر در قانون خواهند شد.

اطلاعیه مهم سازمان امور مالیاتی کشور- قابل توجه اشخاص حقیقی و حقوقی

 

گفتنی است محمد برزگری رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی نیز امروز از آغاز تسلیم اظهارنامه مالیات بر درآمد سال ۱۴۰۰ خبر داده است.

وی افزود: طبق روال هر سال سازمان امور مالیاتی از ابتدای خرداد نسبت به دریافت مالیات مشاغل اقدام می‌کند، امسال نیز این روند برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال ۱۴۰۰ از امروز آغاز شده است.

به گفته برزگری اگر مودیان اظهارنامه خود را در زمان مقرر ارائه نکنند، جریمه‌ای در ماده ۱۹۲ قانون مالیات‌های مستقیم ذکر کرده و بر اساس آن عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر موجب محرومیت از تمام معافیت‌‏های مالیاتی و جریمه ۳۰ درصدی غیرقابل بخشش و تهیه اظهارنامه برآوردی می‌شود.

کد خبر 5496139
نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Langauge »