وزیر صمت به امارات و عمان سفر می‌کند

 در Uncategorized
 وزیر صمت به امارات و عمان سفر می‌کند

مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به کشورهای امارات و عمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرزاد پیلتن با بیان این خبر افزود: وزیر صمت به همراه رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و برخی از نمایندگان دستگاه‌های دولتی در رأس هیأت بزرگ تجاری از بخش خصوصی به عمان و امارت سفر می‌کند.

وی گفت: وزیر صمت از ۱۷ تا ۱۹ بهمن ماه سال جاری در رأس هیأت بزرگ تجاری و اقتصادی از بخش خصوصی و با همراهی برخی از نمایندگان سازمان‌های دولتی به امارات سفر می‌کند.

مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: این سفر با هدف بازدید از نمایشگاه اکسپو و شرکت در نشست تجاری با حضور فعالان اقتصادی و تجاری ایرانی مقیم امارات و همچنین حضور در نشست مشترک تجاری بین فعالان اقتصادی و تجاری عضو هیأت همراه با فعالان تجاری و اقتصادی مقیم دبی از کشورهای مختلف خواهد بود.

وی ادامه داد: طی برنامه‌ریزی انجام شده، سید رضا فاطمی امین در این سفر با مقامات دولتی و خصوصی کشور امارات در حوزه‌های اقتصادی و تجاری نیز دیدار و گفت‌و گو می‌کند.

پیلتن اظهار داشت: همچنین، وزیر صنعت، معدن و تجارت از ۱۹ تا ۲۱ بهمن ماه به منظور شرکت در کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در رأس یک هیأت دولتی و خصوصی متشکل از بخش‌های مختلف اقتصادی و تجاری، به عمان سفر خواهند کرد.

وی افزود: در خلال این رویداد نیز با مقامات سیاسی، اقتصادی و بخش خصوصی این کشور دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت یادآور شد: دو کشور در جریان نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان قرار است در خصوص زمینه‌های اقتصادی به ویژه سرمایه‌گذاری‌های، تجاری، صنعتی، معدنی، حمل و نقل هوایی و دریایی و ترانزیت، حوزه انرژی، خدمات فنی و مهندسی، گردشگری، فرهنگی و همچنین موضوعات قضائی، کنسولی، کار و در حوزه بهداشت مذاکره کنند.

وی گفت: این دو سفر در راستای برنامه‌های دولت سیزدهم به منظور توسعه دیپلماسی اقتصادی و تجاری با کشورهای منطقه به ویژه همسایگان جنوبی ایران طراحی شده و بر اساس رویکردهای سازمان توسعه تجارت ایران در زمینه فراهم کردن هر چه بیشتر بسترهای لازم برای فعالیت بخش خصوصی ایران در کشورهای همسایه، قرار است مسائل و مشکلات این بخش در دستورکار جلسات و مذاکرات قرار گیرد.

پیلتن اظهار امیدواری کرد با افزایش فعالیت‌های حوزه دیپلماسی اقتصادی و تجاری کشور، در آینده شاهد رشد مبادلات اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه به ویژه کشورهای همسایه باشیم.

منبع:خبرگزاری مهر

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Langauge »