رییس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد؛ ۳ هزار میلیارد تومان استرداد مالیات در چهار ماه نخست امسال

 در Uncategorized
۳ هزار میلیارد تومان استرداد مالیات در چهار ماه نخست امسال

تهران- ایرنا- رییس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه تسریع در امور مربوط به استرداد مالیات یکی از شاخص‌های نشان‌دهنده تکریم ارباب‌رجوع است، گفت: در چهار ماه نخست امسال، حدود سه هزار میلیارد تومان مالیات به فعالان اقتصادی استرداد شده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان مالیاتی، داود منظور اظهار داشت: یکی از گلایه‌های فعالان اقتصادی، دیرکرد در استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده بود که با رویکرد جدید نظام مالیاتی و پس از اصلاحاتی که در قانون مالیات بر ارزش‌افزوده صورت گرفت، استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده به‌شدت سرعت گرفت.

وی با اشاره به اینکه تسریع در امور مربوط به استرداد مالیات یکی از شاخص‌های نشان‌دهنده تکریم ارباب‌رجوع است خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۹ حدود سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مالیات بر ارزش‌افزوده به فعالان اقتصادی استرداد شده بود که در سال ۱۴۰۰، به هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: با ارسال بخشنامه‌ای به کلیه ادارات کل امور مالیاتی اعلام کردیم درصورتی‌که یک فعال اقتصادی شایسته استرداد است، باید این استرداد در زمان‌بندی خودش انجام شود.

منظور تأکید کرد: چنانچه مؤدیان گلایه‌مندی در خصوص عملکرد سازمان در زمینه استرداد مالیاتی دارند، موضوع را از طریق سامانه سوت زنی سازمان جهت رسیدگی مطرح کنند.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Langauge »