در کمیسیون اقتصادی مجلس؛ بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه تا یک ماه آینده به پایان می‌رسد

 در Uncategorized
بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه تا یک ماه آینده به پایان می‌رسد

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بررسی جزئیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه تا یک ماه آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما؛ سید احسان خاندوزی در حاشیه بازدید از اداره مالیاتی مرکز تهران افزود: طرحی از سال گذشته در مجلس برای مالیات بر سوداگری یا عایدی سرمایه وجود داشت که بنا داریم در مدت یک ماه آینده با تعامل کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان امور مالیاتی، نظرات وزارت اقتصاد در این زمینه به کمیسیون منتقل شود.

وی گفت: با هماهنگی و حمایت یکپارچه دولت و مجلس جزئیات مالیات بر سوداگری به صحن مجلس بازمی‌گردد و تصویب آن کمک می‌کند تا بخش‌های مولد تقویت شوند و فعالیت‌های سوداگرانه کاهش یابد.

خاندوزی با اشاره به مشکلات مؤدیان مالیاتی گفت: بخشی از این مشکلات مربوط به ناقص اجرا شدن فرایند الکترونیکی شدن پرونده‌ها و مالیات هوشمند است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: اگر فرایندها اصلاح می‌شد امروز شاهد پرونده‌ها به شکل سنتی و کاغذی نبودیم و مراجعه مردم نیز کمتر بود.

وی گفت: در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده و با سرعت خیلی بیشتر این فرآیند انجام خواهد شد.

خاندوزی اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات مؤدیان مالیاتی مربوط به اطلاعات سنوات گذشته است که برگه‌های مالیاتی برای آن‌ها صادر شده، اما اطلاعاتی در اختیار مؤدیان نیست تا آن‌ها را تسویه کنند که قرار شد اصلاحیه و بخشنامه‌ای در این رابطه صادر شود.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Langauge »